Login:     Hasło:           Zarejestruj się / Zapomniałem hasło

Zęby - Księga Symboli czyli Sennik

Chore - wszelkiego rodzaju zadawnione problemy, cierpienia, choroby itp.
Masowe wypadanie - uwolnienie się od zatruwających życie problemów. Może także oznaczać brak środków do zdobywania pokładów energii, zaopatrzenia.
Jakie masz, jak wyglądają Twoje zęby? Czy są w szczęce? Ile ich jest? Czy bolą?

Więcej na ten temat, patrz --> Poradnik II, artykuł - "Sny o wypadających zębach"


Dodano:  poniedziałek, 30 września 2002
Recenzent:  Anka
Wynik:
odsłon: 89986


Autor ana_mert Dodano: 07-05-2008 - 21:29
Twoja ocena:
Dlaczego piszecie tylko o zębach w negatywnym sensie? Czy ludziom naprawdę się nie śni ,że mają mocne, zdrowe zęby? Że wypada im zepsuty ząb i na jego miejscu rośnie nowy-zdrowy? Że myją zęby? Że pokazują zęby w szerokim uśmiechu? Że znajdują ząb wilka lub tygrysa i zawieszają go sobie na szyi jako amulet? To przecież pozytywne sny. A nic o nich nie ma ;/ Sny o zębach przecież nie zawsze są negatywne. Później się dziwić ze człowiek nawet po pozytywnym śnie pisze zaniepokojony na forum "Śniły mi się zęby, to znaczy ,że ktoś umrze?"

Autor 44 Dodano: 01-10-2006 - 16:23
Twoja ocena:
Istotne też są jaki rodzaj to zębów. Ostatnio przytrafił mi się sen, w którym rozbiłem zęby trzonowę o szybe - oznaczało to - "nie mówisz prawdy - nie jesteś sobą"). I też trzonowe zęby mogą symbolizować racje, przekonania. Zastanawiające jest też znaczenie w popularnych sennikach zębów - jako znak śmierci. Bo zęby można zrozumieć też jako jedyna część szkieletu konstnego, która jest odsłonięta, ale lepiej tak nie interpretować samych zębów, ale np zdarzenia: "śnimi kiedy osoba zmarła nas gryzie" - męczy nas problem przemijania, odejście bliskich itd.

Autor Nink Dodano: 07-04-2005 - 11:57
Twoja ocena:
Do Anonima: Mój znajomy jest zdania, że takie grożące nam, gryzące nas - cudze - zęby (na przykład sny o ugryzieniu przez psa) mogą świadczyć o fałszywych przyjaciołach - naszym lęku przed nimi albo podświadomym poczuciu, że ludzie wokół nas są właśnie fałszywymi przyjaciółmi. Pozdrawiam.

Autor Vera Dodano: 26-09-2004 - 10:52
Twoja ocena:
Wg. przesłań ludowych utrata zęba oznacza śmierć bliskiej osoby.

Autor Ela Dodano: 15-06-2003 - 20:08
Twoja ocena:
Dodałabym jeszcze tak. Zęby mówią o stanowczości, a utrata zębów może symbolizować utratę mocy decydowania o czymś. Także może mówić o utracie twarzy, bo jak byśmy wyglądali bez zębów? Nasz wygląd w pewnym sensie będzie zeszpecony. Utrata zębów może mówić o dorastaniu, przesunięciu się na nową scenę w naszym rozwoju albo nową fazę w życiu przez analogię do dziecka, któremu wypadają zęby mleczne, gdy idzie do szkoły. Gdy wypadają zęby - może mówimy za dużo albo trwonimy naszą energię. Albo też nie rozumiemy problemu lub sytuacji

Strona przeznaczona jest dla otwartych umysłów co swoje sny zgłębiać pragną. Wszelkie materiały umieszczone na stronie podlegają prawom autorskim i nie mogą być one rozpowszechniane w żadnej postaci bez zgody ich autora. Główne tematy strony to: znaczenie symbolika interpretacja snów, sennik, sny erotyczne, świadome śnienie, senniki, sny. Wykonanie i utrzymanie strony - www.itbvega.pl