Uwaga! W dniu 6.04.2015 strona www.sny.net.pl kończy działalność w swojej obecnej postaci.
Wszystkie informacje zostaną usunięte ze strony. Jeśli posiadasz jakieś wpisy na tej stronie, które chciałbyś zachować, prosimy o ich skopiowanie i zapisanie w bezpiecznym miejscu.
Po szóstym kwietnia 2015 niemożliwe będzie odzyskanie starych informacji.
Login:     Hasło:           Zarejestruj się / Zapomniałem hasło

Sennik


Ten blog należy do użytkownika: Jacek.Strona główna blogu

Kategorie

» Pokaż wszystkie

» Polecane (0)
» niedziela (2)

Kanał RSS

RSS FeedJeśli chcesz dodać ten blog jako kanał do Twojego czytnika RSS, kliknij na logotyp:

Wszystkie blogi

Odwiedź pozostałe blogi lub załóż swój własny!

...wszystkie blogi

nowszy wpis | starszy wpis

Dbajcie o zieleń:)
Opublikowany: 08.11.2007, 01:38:25. Kategoria: bez kategorii


W 1992 roku, przez słowackie tatry przeszedł tajfun pozostawiając rumowiska drzew na sporym obszarze.
Pewnej nocy, kilkadziesiąt lat później pojawiłem się na tym miejscu. Byłem w otoczeniu wielu ludzi sadzących drzewa. Niektóre z nich były mikroskopijnych rozmiarów.
Z ochotą włączyłem się w zalesianie. Nagle, usłyszeliśmy warkot silników. Zobaczyłem obraz dramatycznej walki o życie sadzonek. Ochranialiśmy własnymi ciałami małe drzewka przed quadami, samolotami i motocyklami. Po wielu dramatycznych scenach wszystko ucicha. Ludzie wracają do pracy. Wpadłem na pomysł by te drzewa sadzić w sposób nieregularny,oczywiście wszyscy ochoczo przystali na to. Sadzonek zaczęło brakować, Ci którzy chodzili do pobliskiej szkółki drzew, mieli coraz większe problemy w obskubywaniu gałązek choinek i zrozumiałej irytacji właścicielki szkółki. Postanowiłem kupić całe kartony tych drzew. Inni poszli za przykładem, więc z pomieszczenia wszystko szybko poznikało.
Patrze na naszą prace z perspektywy moich stóp. Widzę jak z grud ziemi zaczyna rosnąć las, kolory i kształty tworzą harmonijną całość. To drzewa są piękne pomyślałem. Nagle ktoś mnie klepie w plecy, tak że muszę się wyprostować: "popraw to, tak się nie robi, same liściaste". Pokazuje i woła: "więcej "piniaków" i iglaków!".
W końcu pojawia się lokalna Matka Natura czeskiego miasta. Ogląda dobrze wykonaną robotę. Myślę otwórzmy okna - ta myśl zaświtała nagle we wszystkich głowach. Zobaczyłem otwierające się okna mojego pokoju, mój mały las w nim zamiast dywanu i za oknami wielka sylwetka starego lasu.


Na tym skrawku własnej hipoteki, zwanej umysłem, postanowiłem zasiać drzewko piękna, opieki, doskonałości i naturalności no i rzecz jasna otworzyć się na las mądrości i doświadczenia.

jestem pewny, że często macie okazję do zastanowienia się nad tym jakimi się wartościami kierujecie na codzień, ja nie specjalnie ale miałem szczęście że sen podzielił się właśnie ze mną taką bajką. Tak więc rośnij mój lesie z pożytkiem!

Dbajcie o zieleń!


Liczba wyświetleń: 3333

nowszy wpis | starszy wpisKomentarze do tego wpisu
 • Ela, data: 12.11.2007, 17:06:24: (ID: 16)
  Bardzo pouczający sen.
  Nie trzeba komentować. Wszystko zostało powiedziane. Natura sama pomaga i pokazuje drogi, jak z nią postępować.

  Chciałam bardzo napotkać sen, w którym pojawiłby się u kogoś jakiś unikalny, idiosynkratyczny symbol, o którym Ernest Rossi mówi, że daje nam szanse dowiedzenia się czegoś o sobie i jest we śnie taką wynurzajacą sie cząstką śniacego, z której mogą się wykształcić wzory nowej swiadomości i będzie się on mógł zachowywać w nowy sposób, co prowadzi do nowych odczuć i emocji.
  Patricia Garfield opisuje na przykład swój sen o kobiecie z gałęziami wyrastającymi jej z głowy.
  I niedawno znalazłam taki sen opisany przez 19-latka - tam też pojawiła się Natura i postacie rodem z baśni.
  Podsunęłam mu, aby porozmawiał sobie z tymi postaciami, przed którymi we śnie uciekał. Zasugerowałam mu, aby wyświetlił sobie swój sen w wyobraźni jak film i porozmawiał z elemenatmi ze snu, albo przeprowadził taki dialog, ale na piśmie pytając każdą z postaci, dlaczego pojawiła mu się we śnie i co mu chciała powiedzieć.
  Dziś przeczytałam, że zrobił to na piśmie i miał odpowiedzi bardzo nieoczekiwane, nie chciał się dzielić jednak tym na forum, nawet w trakcie wykonywania przerwał dialog, czyli nie był gotowy na usłyszenie wszystkiego.

  Podrzucę ci ten sen Jacku, bo jest bardzo fajny.Strona przeznaczona jest dla otwartych umysłów co swoje sny zgłębiać pragną. Wszelkie materiały umieszczone na stronie podlegają prawom autorskim i nie mogą być one rozpowszechniane w żadnej postaci bez zgody ich autora. Główne tematy strony to: znaczenie symbolika interpretacja snów, sennik, sny erotyczne, świadome śnienie, senniki, sny. Wykonanie i utrzymanie strony - www.itbvega.pl