Login:     Hasło:           Zarejestruj się / Zapomniałem hasło

Perła - Księga Symboli czyli Sennik

Perła - rzadka, szlachetna, trudna do zdobycia na dnie morza, ukryta w muszli jak prawda w pozorach, uważana była za rzecz drogocenną. Jest to jeden z najdawniejszych symboli doskonałości.

W starożytnym Rzymie perły oznaczały status społeczny. W Indiach i Europie perły służyły jako środek przeciw chorobom, na Wschodzie jako talizman i afrodyzjak, Chińczycy wierzyli w uzdrawianie perłami chorób oczu.

Perła w muszli to również symbol duszy ludzkiej w ciele.

W folklorze perła związana jest z Księżycem, a także łzami. Powstaje w wyniku cierpienia, więc chętnie łączymy ją z poświęceniem.


Jako typowa ozdoba kobiet utożsamiana z miłością, szczęściem małżeńskim i regularnością miesięczną. Perła w muszli na dnie morza to także symbol płodu w łonie matki.

Z potrójnej symboliki Księżyca, wody i kobiety wynikają wszystkie własności "magiczne" perły: lecznicze, położnicze i pogrzebowe.

Perła związana jest z imieniem Małgorzata, w zodiaku z Rakiem.


Dodano:  środa, 08 kwietnia 2009
Recenzent:  Zamorska
Wynik:
odsłon: 5680

Strona przeznaczona jest dla otwartych umysłów co swoje sny zgłębiać pragną. Wszelkie materiały umieszczone na stronie podlegają prawom autorskim i nie mogą być one rozpowszechniane w żadnej postaci bez zgody ich autora. Główne tematy strony to: znaczenie symbolika interpretacja snów, sennik, sny erotyczne, świadome śnienie, senniki, sny. Wykonanie i utrzymanie strony - www.itbvega.pl