Uwaga! W dniu 6.04.2015 strona www.sny.net.pl kończy działalność w swojej obecnej postaci.
Wszystkie informacje zostaną usunięte ze strony. Jeśli posiadasz jakieś wpisy na tej stronie, które chciałbyś zachować, prosimy o ich skopiowanie i zapisanie w bezpiecznym miejscu.
Po szóstym kwietnia 2015 niemożliwe będzie odzyskanie starych informacji.
Login:     Hasło:           Zarejestruj się / Zapomniałem hasło

Łoś - Księga Symboli czyli Sennik

ŁOŚ
Ciekawe zwierzę, ponieważ często występuje w naszych snach, chociaż (właściwie) nieobecne jest w mitologii, a także jego obraz nie jest ogólnie znanym symbolem czegoś, nie jest rysowane w herbach i innych symbolicznych znakach, nie jest wreszcie bohaterem pop-kulturowych filmów (np. Disneya). Łoś jest zwierzęciem, które żyje na bagnach, pasie się brodząc w wodzie, a jego naturalne środowisko jest przesycone wilgocią i mgłą. W jego wyglądzie jest też coś głęboko archaicznego, wygląda jak jeden z tych stworów, które - jak mamuty i niedźwiedzie jaskiniowe - żyły w dawnych czasach, ale wyginęły. Łoś w snach łączy nas z tym, co jest w nas pierwotne, z naszą "dziką naturą". Jego pojawienie się we śnie oznacza, że rozwiążesz swoje problemy tylko poprzez odrzucenie nadmiaru "cywilizacji" - a więc przez powrót do własnej natury, do tego, co w tobie jest autentyczne, prawdziwe i pierwotne. Czasem w tym samym znaczeniu w snach pojawia się jeleń, żubr, bizon, dzik - albo jakieś mało określone, masywne i włochate zwierzęta.


(c) Wojciech Jóźwiak 2002, 2008 - Taraka, zamieszczono za zgodą autora.


Dodano:  piątek, 01 lutego 2008
Recenzent:  Aga_ts
Wynik:
odsłon: 9305
Język: pol

Strona przeznaczona jest dla otwartych umysłów co swoje sny zgłębiać pragną. Wszelkie materiały umieszczone na stronie podlegają prawom autorskim i nie mogą być one rozpowszechniane w żadnej postaci bez zgody ich autora. Główne tematy strony to: znaczenie symbolika interpretacja snów, sennik, sny erotyczne, świadome śnienie, senniki, sny. Wykonanie i utrzymanie strony - www.itbvega.pl