Uwaga! W dniu 6.04.2015 strona www.sny.net.pl kończy działalność w swojej obecnej postaci.
Wszystkie informacje zostaną usunięte ze strony. Jeśli posiadasz jakieś wpisy na tej stronie, które chciałbyś zachować, prosimy o ich skopiowanie i zapisanie w bezpiecznym miejscu.
Po szóstym kwietnia 2015 niemożliwe będzie odzyskanie starych informacji.
Login:     Hasło:           Zarejestruj się / Zapomniałem hasło

Żaba - Księga Symboli czyli Sennik

- Żaba może być znakiem spokoju, cierpliwości i koncentracji. Żaba siedzi pozornie całkowicie nieruchoma czekając cierpliwie na zdobycz. Kiedy coś wchodzi w zasięg jej wzroku, kieruje uwagę na zdobycie tego.

- Wiele starożytnych obrzędów kojarzy żabę z księżycem i również z rytuałami wywołania deszczu. W Egipcie żaby, które uszeregowały się nad Nilem kilka dni przed jego wylewem, były uważane za symbol płodności.

- Pani Bławatska, mistyczka i filozofka mówiła, że żaba symbolizuje kreacje i zmartwychwstanie, ponieważ żyje zarówno w wodzie jak i na lądzie, i ponieważ znika jesienią, a pojawia się na wiosnę.

- To może być znak sprzeczności; przeskakiwania z jednej rzeczy na inną.

- W niektórych kulturach żaba jest znakiem oczyszczenia. Szamani Majów i Azteków spryskiwali wodą za pomoca ust ponad tymi, którzy byli chorzy, w czasie gdy myśleli o energii żabiej.

- Znak żaby może odzwierciedlać pragnienie znalezienia pięknego księcia, tak jak księżniczka pocałowała żabę i przemienił się on w księcia. To może być znak transformacji i znalezienia piękna pod powierzchnią brzydoty.


Dodano:  wtorek, 19 lipca 2005
Recenzent:  Ela
Wynik:
odsłon: 8031

Strona przeznaczona jest dla otwartych umysłów co swoje sny zgłębiać pragną. Wszelkie materiały umieszczone na stronie podlegają prawom autorskim i nie mogą być one rozpowszechniane w żadnej postaci bez zgody ich autora. Główne tematy strony to: znaczenie symbolika interpretacja snów, sennik, sny erotyczne, świadome śnienie, senniki, sny. Wykonanie i utrzymanie strony - www.itbvega.pl