Uwaga! W dniu 6.04.2015 strona www.sny.net.pl kończy działalność w swojej obecnej postaci.
Wszystkie informacje zostaną usunięte ze strony. Jeśli posiadasz jakieś wpisy na tej stronie, które chciałbyś zachować, prosimy o ich skopiowanie i zapisanie w bezpiecznym miejscu.
Po szóstym kwietnia 2015 niemożliwe będzie odzyskanie starych informacji.
Login:     Hasło:           Zarejestruj się / Zapomniałem hasło

Lustro - Księga Symboli czyli Sennik

Jest to mocny znak o wielu znaczeniach. Lustro może oznaczać twoją wyobraźnię i twoją świadomą myśl w ten sposób, że odbija ono świat kształtu wokół ciebie. To może być również znak samokontemplacji i twojej potrzeby, aby zwrócić swoje myśli ku wnętrzu.
Niektórzy psychologowie kojarzą lustra z ukrytymi albo nieświadomymi wspomnieniami.
W Chinach lustra były używane, aby odbić albo rozpędzić niekorzystne wpływy. Zlokalizuj inne kojarzące się znaki, aby odkryć znaczenie tego znaku w twoim życiu.

W folklorze i bajkach lustro ma magiczne właściwości. Może być punktem wejściowym albo mitycznymi drzwiami pomiędzy światem a innymi królestwami. Zbadaj magię w twoim życiu.

Lustro może ci pozwolić dać krok w bok od rzczywistości, aby zyskać perspektywę w twoim życiu.
Czy potrzebujesz zobaczyć odzwierciedlenie tego, co się naprawdę dzieje w twoim życiu i zobaczyć, kim naprawdę jesteś?

Może także być to znak konfrontacji siebie samego i zobaczenia, jaki naprawdę jesteś.
Lustro pozwala nam zobaczyć siebie samego tak, jak nas widzą inni.


Dodano:  wtorek, 07 września 2004
Recenzent:  Ela
Wynik:
odsłon: 29580


Autor Ela Dodano: 21-08-2008 - 21:18
Twoja ocena:
LUSTRO
Na jawie patrzymy w lustro, aby się dowiedzieć, jak wyglądamy, aby się dowiedzieć prawdy o sobie. Podobnie we śnie, kiedy widzisz lustro lub spoglądasz w lustro, jest to przekaz od śniącej podświadomości: "patrz, oto pokazuje ci prawdę o tobie". Często w lustrze widzi się siebie jako kogoś innego niż w rzeczywistości, albo jako postać symboliczną (znam sen, w którym pewna dziewczyna patrząc w lustro, zobaczyła jako swoje odbicie lwa!), albo równie symboliczne sceny. Można powiedzieć, że w śnie po drugiej stronie lustra zaczyna się drugi, następny sen, o piętro ważniejszy, bardziej znaczący, od dotychczasowego. Często jest to sen wieszczy, przepowiadający przyszłość, a widok w lustrze oznacza właśnie przyszłość. Carlos Castaneda twierdził, że od zobaczenia we śnie swojego odbicia w wyśnionym lustrze zaczyna się sztuka świadomego śnienia oraz sztuka magicznego przemieniania rzeczywistości poprzez operacje na snach.

(c) Wojciech Jóźwiak 2002, 2008 - Taraka, zamieszczono za zgodą autora

Autor skierka Dodano: 21-07-2006 - 19:04
Twoja ocena:
rozbite lustro może oznaczać, że śniący rozbił swoje fascynacje czymś lub kimś, może też oznaczać kres iluzji, gdyż lustro pokazuje jedynie odbicie rzeczy, a więc w pewnym sensie iluzję.

Autor mumia Dodano: 16-07-2006 - 16:41
Twoja ocena:
podobno pęknięte lustro zwiastuje śmierć moją lub w mojej rodzinie :| nie ma tu nic o pękniętym lustrze;/

Strona przeznaczona jest dla otwartych umysłów co swoje sny zgłębiać pragną. Wszelkie materiały umieszczone na stronie podlegają prawom autorskim i nie mogą być one rozpowszechniane w żadnej postaci bez zgody ich autora. Główne tematy strony to: znaczenie symbolika interpretacja snów, sennik, sny erotyczne, świadome śnienie, senniki, sny. Wykonanie i utrzymanie strony - www.itbvega.pl